Nano impregnacja obuwia – najlepszy sposób pielęgnacji butów

Nano impregnacja obuwia. Po każdym powrocie do domu zastanawiasz się zapewne, czy istnieje jakiś sposób na uniknięcie codziennego czyszczenia obuwia. Wystarczy bowiem ich chwilowy kontakt z kurzem, błotem czy opadami – i już wygląd skóry, zamszu czy tekstyliów pozostawia wiele do życzenia. Bierzesz zatem miękką ściereczkę i usuwasz zanieczyszczenia – i tak do następnego. Brak skutecznej konserwacji obuwia to nie tylko strata czasu, to także niemałe inwestycje w nieprofesjonalne środki czyszczące oraz ograniczona żywotność butów. A można przecież inaczej – szybciej, skuteczniej i wygodniej. Mowa o impregnacji hydrofobowej obuwia, której nie należy mylić z zastosowaniem zwykłego, powierzchniowego  impregnatu.

Nano impregnacja obuwia – co świadczy o jej doskonałości?

Wyobraź sobie dwie sytuacje. Scenariusz numer 1 to użycie zwykłego impregnatu, który tworzy na powierzchni butawyczuwalną membranę ochronną. Pęka ona w miejscach zgięcia obuwia, wygląda nieestetycznie, łuszczy się i – finalnie – nie zapewnia pożądanej obrony. Scenariusz numer 2 zakłada użycie nano impregnatu hydrofobowego. Wnika on głęboko w pory zabezpieczanej powierzchni i wchodzą w interakcje z cząstkami skóry czy tekstyliów. Wypełniając pory materiału, nano impregnat nie dopuszcza do przenikania brudu czy wilgoci, zatem obuwie jest skutecznie chronione na wiele miesięcy. Z pewnością dostrzegasz różnicę, prawda?

Impregnat Nano Textil – nic nie zabezpieczy obuwia lepiej

Nano impregnacja to skuteczne, trwałe i wydajne rozwiązanie dedykowane zabezpieczeniu obuwia przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Wystarczy zaaplikować impregnat na oczyszczone, suche obuwie i pozostawić do wyschnięcia. Stosowanie dobrej jakości impregnatu hydrofobowego, takiego jak Nano Textil, umożliwiają wielokrotną impregnację obuwia bez zmiany odcienia czy właściwości obuwia. Nie jest już konieczne czyszczenie butów, gdyż obuwie po prostu się nie brudzi. Zapomnisz o omijaniu każdej kałuży i uciekaniu przed deszczem – to wszystko po prostu spłynie po twoich butach. Zauważysz to od postacią efektownego zjawiska perlenia wody i jej natychmiastowego spływania po powierzchni butów.

Nano impregnacja obuwia

Nano Textil HadwaoNet zapewnia nienaganną czystość butów, dbając jednocześnie o ich świeżość. Zawartość nano cząstek srebra skutecznie hamuje rozwój bakterii i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Cała formuła jest bezpieczna dla środowiska naturalnego i  zdrowia człowieka, przetestowana dermatologicznie i nie powodująca alergii.  Producent udostępnia wyniki niezależnych ekspertyz w kierunku alergii kontaktowych – są oczywiście ujemne. Preparatem tym zabezpieczysz praktycznie każdy typ obuwia, a także odzież sportową , tapicerkę samochodową czy namioty. A zabezpieczone materiały zachowają przepuszczalność dla powietrza i komfort stosowania.