Zabezpieczenie przed wodą odzieży i butów

.

Zabezpieczenie przed wodą odzieży i butów

Ochronę przed deszczem osiągniemy poprzez zabezpieczenie hydrofobowe powierzchni przed wnikaniem wody. Blokując dostęp wody, nie dopuszczamy również do wnikania zabrudzeń.

Innowacyjność tej metody polega na zwiększeniu hydrofobowości materiałów poprzez nałożenie powłoki, której niewielkie rozmiary zabezpieczenie przed wodą odzieży i butówcząsteczek umożliwiają wnikanie głęboko w strukturę, nie dopuszczając do osiadania wody, brudu we włókna materiału.

Utworzona warstwa hydrofobowa jest bezbarwna i niewidoczna. Zauważalna jest natomiast skuteczność impregnacji. Podczas opadów deszczu tworzą się na obuwiu krople wody, które łatwo spływają po tkaninie, nie wnikają w nią głębiej i nie doprowadzają do przemoczenia butów.

Wdepnięcie w kałużę czy błoto nie skutkuje zachlapaniem, zabłoceniem obuwia, gdyż nanocząsteczki zawarte w preparacie nie pozwalają zabrudzeniom „ dotykać” zabezpieczonej powierzchni.

Nano Textil ma szerokie pole działania i doskonale chroni niemal każdy materiał przed niekorzystnym działaniem wody i brudu. Impregnatem można pokrywać wszelkiego rodzaju powierzchnie: skórzane, zamszowe, tekstylia. Bez znaczenia jest również to, czy buty są wizytowe, wyjściowe, sportowe. Taka ochrona wydłuży ich przydatność i dobry wygląd.

Obuwie zamszowe, z nubuku mają mniejszą tolerancję na wilgoć i szczególnie one powinny być zabezpieczone przed jesiennymi słotami, które są nieodłączne w naszym klimacie. Zamoczone takie obuwie wygląda nieestetycznie i szybko się zniszczy. Jeśli chcesz korzystać z obuwia dłużej niż jeden sezon zadbaj o nie odpowiednim preparatem opracowanym w nanotechnologii Nano Textil.

Impregnat hydrofobowy to dobre połączenie wodoodporności i oddychania materiału. Ciepło i para wodna bez problemu jest odprowadzana na zewnątrz materiału, przepływ powietrza nie jest blokowany.

Zabezpieczenie przed wodą odzieży i butów

Utworzona powłoka na powierzchni jest tak cienka, że nie zaburza elastyczności tkaniny, nie zmienia jej właściwości, wyglądu ani koloru. Utrzymuje się od 4-5 prań. Jest ekologiczna i neutralna dla naszego zdrowia i naszych bliskich. Dodatkiem są występujące w składzie impregnatu nanocząsteczki srebra, które dbają o czystość biologiczną chronionej powierzchni, neutralizują brzydkie zapachy, do których przyczyniają się bakterie i pleśnie.

Niestety powłoka nie jest dana na zawsze i się zużywa. Gdy zauważymy, że obuwie zaczyna delikatnie przyjmować wodę, czynność impregnacji należy powtórzyć.

Preparat nanosimy pryskając na materiał i rozcierając go ręką po powierzchni. Wskazane jest po aplikacji pozostawienie na 72 godziny preparatu, by dobrze się wchłonął, bo przez to dokładniej obuwie będzie zabezpieczone.

Codzienne, uciążliwe czyszczenie obuwia pójdzie w zapomnienie. Zabezpieczone impregnatem Nano Textil , bez specjalnej pielęgnacji wyglądają dobrze i świeżo. Nie przemakają, mniej się brudzą i łatwiej je się czyści. Pozwól sobie na wyjście w każdą pogodę, nawet i w tę deszczową, bowiem Twoje obuwie będzie chronione przed przemoczeniem i zabrudzeniem.

Powłokę hydrofobową „nano textil” kupisz w sklepie internetowym HadwaoNet.