Niejonowe nano srebro koloidalne

Srebro to metal szlachetny, którego zastosowanie i właściwości znane są od wieków. W starożytności spożywanie posiłków i napojów ze srebrnej zastawy zmniejszało ryzyko infekcji – obecna technologia pozwala w pełni wykorzystywać działanie metalu w niespotykanych dotychczas zastosowaniach.

Nano cząsteczki srebra powodują rozległe uszkodzenia biologicznych struktur drobnoustrojów. Wynikiem czego bakterie oraz drobnoustroje nie sa w stanie kolonizować powierzchni wyrobów wzbogaconych nano cząsteczkami srebra. Powierzchnie zawierające koloidy skutecznie eliminują patogenne mikroorganizmy.

Niejonowe nano srebro produkowane w polskim laboratorium znalazło zastosowanie w wielu produktach konsumenckich i przemysłowych. Nasz produkt z powodzeniem może być wykorzystywany w produkcji:

  • wyrobów kosmetycznych,
  • wyrobów farmaceutycznych np. w preparatach przeciwtrądzikowych, które wykazują duże właściwości bakteriobójcze
  • wyrobów biobójczych, bakteriobójczych
  • wyrobów ceramicznych np. bakteriobójcza ceramika łazienkowa,
  • wyrobów budowlanych np. ochrona elewacji przed rozwojem pleśni i grzybów,
  • tworzyw sztucznych np. nanocząstki srebra wykorzystywane do produkcji kanałów wentylacyjnych w systemach klimatyzacyjnych

Oferowane przez nas preparaty nano srebra przyjmują postać roztworów koloidalnych lub proszków do zastosowań przemysłowych.

Wielkość cząsteczek srebra oscyluje w granicy 5-15 nm, dzięki czemu równomiernie wysyca produkt, do którego następuje aplikacja produktu.