Samoodkażające się powierzchnie

Samoodkażające się powierzchnie ceramiki sanitarnej

Biologiczne aktywne materiały polimerowe i ceramiczne

NOWY STANDARD JAKOŚCI, BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY 

Aplikacja nano srebra do wyrobów sanitarnych ceramicznych  i polimerowych jak również ceramicznych płytek szkliwionych oraz gresów pozwoli producentom na stworzenie innowacyjnych linii samoodkażających się wyrobów.

WP_20160211_13_19_08_Pro 1

Nowe rozwiązanie stworzone w naszym laboratorium nie wpływa na zmianę wyglądu, estetyki czy sposobu użytkowania gotowych wyrobów. Takie produkty mogą stale chronić użytkownika przed zakażeniem mikrobiologicznym. Cząstki srebra uwięzione zostają w całej strukturze wyrobu dzięki czemu czas działania odkażania jest bezterminowy. Naturalny proces ścierania nie wpływa na obniżenie efektów działania gdyż w każdej kolejnej warstwie znajdują się aktywne nano cząstki srebra. 

ZASTOSOWANIA

toilet-100782_1920

swimming-pool-310448_1280toilet-942100_1920

Ceramika z cechami aktywnej ochrony jest potrzebna wszędzie tam gdzie niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się bakterii oraz grzybów jest wysokie. Inwestorzy czy indywidualni odbiorcy oczekują wykonania powierzchni w najwyższych standardach bezpieczeństwa oraz przy użyciu materiałów o cechach biostatycznych lub biobójczych:

  • placówki gastronomiczne,
  • kuchnie
  • łazienki
  • toalety publiczne oraz prywatne
  • szatnie
  • baseny
  • obiekty służby zdrowia

PROCES WDROŻENIA TECHNOLOGII

Proces wdrożenia polega na aplikacji nanokomponentu bezpośrednio do masy surowcowej w procesie mielenia szkliwa lub mieszania polimeru. Skład komponentu opracowywany zostaje indywidualnie dla każdego producenta. 

Cały proces od podjęcia decyzji o wdrożeniu do uzyskania wyrobów końcowych jest możliwy do przeprowadzenia w przeciągu 3-4 miesięcy.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego, na każde Państwa pytania odpowiemy w przeciągu 72 godzin:

kontakt@hadwao.net