Jak przed zimą zabezpieczyć okna w domu – nano impregnaty hydrofobowe.

Nano impregnaty hydrofobowe.

Nano impregnaty hydrofobowe. Okna w naszych domach brudzą się przez okrągły rok. Lecz w okresie zimowym ich wygląd jest nieco gorszy. Zimowa aura wyjątkowo nieprzyjazna dla okien: opady śniegu, mróz, niskie temperatury sprawia, że ich mycie jest utrudnione.

Jesień to odpowiedni moment, by poświęcić chwilę i przygotować okna na ekstremalne warunki pogodowe, zabezpieczyć szyby przed niszczącym działaniem śniegu, szronu, ujemnych temperatur.nano impregnaty hydrofobowe.

Przygotowanie okien do sezonu zimowego zacznijmy od dokładnego ich umycia (ze względów estetycznych , by brud nie niszczył ich powierzchni oraz by zapewnić lepsze wiązanie impregnatu z powierzchnią). W tym celu stosujemy preparaty czyszczące oraz miękkie ściereczki z mikrofibry, które dobrze zbierają zabrudzenia, a przy tym nie niszczą przygotowywanej powierzchni.

Następnym etapem jest zabezpieczenia szkła, nowatorską ochroną – impregnatem hydrofobowym Nano Window Plus.

Powłoka hydrofobowa powstaje na powierzchni szkła, nadając jej właściwości hydrofobowych.

Oznacza to, że mokry śnieg, szron czy inne zabrudzenia, nie przylegają do powierzchni gdzie nałożony został nano impregnat, lecz swobodnie po niej spływają. Powierzchnia szklana nabiera właściwości samoczyszczących, odpycha kropelki wody, które zmywają całe okno, usuwając brud i inne substancje.

Wysokiej jakości powłoka do impregnacji szyb znacznie ułatwia odśnieżanie, odlodzenie powierzchni i spływanie śniegu. Dodatkowo brud nie osiada na szybie, a okno wymaga rzadszego mycia niż dotychczas, oszczędzając nam czas.

Impregnacja hydrofobowa jest udogodnieniem podczas mycia okien – nie trzeba używać detergentów, wystarczy przetrzeć suchą lub wilgotną ściereczką zabezpieczone powierzchnie, by okna lśniły.

Trwałość nano powłoki chroniącej szybę przed niszczącymi czynnikami wynosi do 3 lat.

Impregnat zapewni długotrwałą ochronę dużym panoramicznym oknom, przeszklonym tarasom, fasadom, oknom wystawowym czy szybom poddasza.

Okna dachowe z uwagi na miejsce ich montażu, bardziej narażone są na gromadzenie i zaleganie pokrywy śnieżnej. W tym przypadku wskazane jest wspomagać się nano technologią, by w okresie opadów śniegu szybko pozbywać się balastu i zagwarantować dostęp światła dziennego.

 

 

Zabezpieczone okna specjalną powłoką hydrofobową do impregnacji szkła, o magicznych, samoczyszczących właściwościach, zdadzą egzamin z działania w trudnych, zimowych warunkach.

Impregnację szyb bez trudu, można wykonać samodzielnie.

Preparaty czyszczące oraz powłokę hydrofobową kupić można w sklepie internetowym HadwaoNet.