Jak chronić buty przed zamoczeniem?

Jak chronić buty przed zamoczeniem?

Jak chronić buty przed zamoczeniem? Obuwie to ta część garderoby, która w razie opadów atmosferycznych narażona jest stale na kontakt z wilgocią. Czy jedyną ochroną obuwia przed wilgocią jest zatem unikanie wychodzenia na deszcz czy śnieg? Niekoniecznie – takiego paradoksu naprawdę można uniknąć. Wystarczy jedynie wiedzieć, jakich profesjonalnych środków do pielęgnacji obuwia należy użyć. Spośród preparatów do pielęgnacji obuwia bez wątpienia wyróżnia się impregnat hydrofobowy Nano Textil HadwaoNet, który – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje osiągnięcia nanotechnologii. Czym taka formuła pielęgnacyjna różni się od tradycyjnych impregnatów do obuwia?

Jak chronić buty przed zamoczeniem?

Nano Textil  – najbardziej zaawansowana ochrona butów przed zamoczeniem

Impregnat Nano Textil to hydrofobowa formuła o wielu zastosowaniach. Dzięki zaadaptowaniu rozwiązań nanotechnologii na potrzeby życia codziennego, preparat ten zapewnia niezwykle skuteczną ochronę obuwia ze skóry i zamszu, a także odzieży, tekstyliów i tapicerki samochodowej. Na czym polega uniwersalność takiej pielęgnacji i fenomen jej skuteczności?

Nanotechnologia to dziedzina nauki zajmująca się oddziaływaniami na poziomie atomów. A jak przekłada się to na pielęgnację obuwia? Związek jest oczywisty – cząstki impregnatu przenikają w głąb materiału, wypełniając wszystkie pory skóry czy zamszu i niezwykle skutecznie je impregnując. Obuwie staje się bardziej odporne na wilgoć i zanieczyszczenia, może być czyszczone znacznie rzadziej. Z jednej strony sprzyja to zmniejszonemu zużyciu środków czyszczących, z drugiej – przedłuża żywotność obuwia. Oszczędności finansowe są zatem oczywiste. Warto wspomnieć także o oszczędności czasu – nie będzie bowiem konieczności czyszczenia i suszenia butów każdorazowo po powrocie do domu.

Nano Textil zapewnia świeżość obuwia i komfort użytkowania

Jeśli obawiasz się, że zastosowanie dogłębnie działającego impregnatu zmieni właściwości skóry czy zamszu – jest to całkowicie bezpodstawne. Nano Textil nie spowoduje przebarwień obuwia, sztywności materiału ani jego pękania. Skóra stanie się wręcz bardziej miękka i delikatna, a zatem wygodniejsza w użytkowaniu. Ochronie przed solą, brudem, błotem i wilgocią towarzyszy ponadto nienaganna świeżość obuwia. Aktywne nanocząstki srebra zwalczą bakterie i zneutralizują przykry zapach. A całą formuła jest całkowicie przyjazna środowisku i bezpieczna dla człowieka, co potwierdzają testy dermatologiczne.

Jak zadbać o obuwie z powłoką Nano Textil?

Użyci impregnatu do obuwia Nano Textil jest naprawdę nieskomplikowane. Na starannie wyczyszczoną powierzchnię należy równomiernie rozprowadzić preparat, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Już podczas kolejnego wyjścia w tak zaimpregnowanym obuwiu na deszcz zauważysz, że zanieczyszczenia spływają po powierzchni buta. Skóra nie będzie chłonęła wilgoci i brudu, nie powstaną nieestetyczne zacieki a obuwie na długo pozostanie czyste i świeże.