Kosmetyki samochodowe – środki do mycia lakieru

Kosmetyki samochodowe – środki do mycia lakieru

Kosmetyki samochodowe. W kosmetyce samochodu podstawą jest jego systematyczne mycie.

Mycie auta nie powinno nikomu przysporzyć kłopotów, pod warunkiem, że najpierw zgromadzimy wszystkie potrzebne środki do pracy i wybierzemy odpowiednie do tego miejsce.

Jakie podstawowe kosmetyki warto mieć, by umyć lakier samochodowy?

Postęp technologiczny doprowadził do tego, że kosmetyki do aut są na coraz lepszym poziomie i tylko od nas zależy wybór które wybierzemy by korzystnie wpływały na wygląd samochodu.

Mycie wstępne – tu zaleca się opłukanie lakieru wodą dla pozbycia się największego, luźnego brudu.

Jeśli chcemy pozbyć się trudnych zanieczyszczeń poprzez zmiękczenie i oddzielenie brudu od powierzchni stosujemy Kosmetyki samochodoweActive Cleaner. Mycie aktywną pianą odbywa się bezdotykowo i bez naruszania delikatnej struktury lakieru. Jest mało uciążliwe i mało wymagające dla każdego. Aktywną pianę nanosimy lancą lub opryskiwaczem ciśnieniowym na karoserię samochodu i czekamy kilka minut by się uaktywniła po czym spłukujemy wodą. Jest to szybki sposób na umycie lakieru dodatkowo unikamy zarysowań od drobinek kurzu, które mogą dostać się pod gąbkę. Mycie aktywną pianą, daje nam świadomość, że dbamy o swoje autko tak jak robią to specjaliści.

 

Do mycia zabrudzonego lakieru możemy użyć skoncentrowanego, neutralnego szamponu Nano Shampoo. Stopniowo rozprowadzając go gąbką, zaczynając od dachu a na listwach progowych kończąc. Pamiętając przy tym o częstym płukaniu gąbki w wodzie dla pozbycia się ewentualnych drobinek kurzu. Mycie tym preparatem ogranicza osadzanie się brudu i nie dopuszcza do powstawania nieestetycznych smug. Dobra jakość szamponu doskonale poradzi sobie z brudem i nie odbarwi lakieru.

Kosmetyki samochodowe

Do takiego sposobu mycia lakieru powinno używać się gąbki z mikrofibrą lub szenilową z frędzelkami ponieważ one nie są nośnikami dla pyłków, piachu które niszczą lakier i są lepiej przystosowane do mycia.

W przypadku bieżącego, codziennego mycia lakieru można użyć szamponu rozcieńczonego w odpowiedniej proporcji opracowanej przez producenta.

 

Innym rodzajem szamponu do mycia lakieru jest Shampoo Wax jego skład uzupełniony został dodatkowo w wysokiej jakości wosk. To produkt dla tych co chcą za jednym podejściem umyć i szybko wypielęgnować karoserię, by doskonale lśniła. Jego kompozycje nabłyszczająco – pielęgnujące przyczyniają się do nadania karoserii efektu hydrofobowego (ułatwiają spływanie wody, brudu z powierzchni).

 

Bywa i tak ,że uporczywe zabrudzenia nie schodzą po zastosowaniu ww produktów. W takich przypadkach sprawę rozwiązuje Nano Glinka. Charakteryzuje się ona dużą skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń tj. żywice, smoła czy zaschnięte owady. Użycie tej plastycznej masy o średniej twardości wygląda tak: ugniatamy mały kawałek w ręku, by nadać jej odpowiedniej miękkości. Fragment lakieru, który czyścimy zwilżamy lubrykantem do glinki, przykładamy ją do lakieru i bez wysiłku z naszej strony zbieramy w nią zabrudzenia. Jest łagodna dla lakieru i precyzyjnie czyści jego powierzchnie.

 

Odpowiednie kosmetyki samochodowe i podręczne akcesoria pozwalają szybko i bezpiecznie uzyskać zadowalający rezultat naszej pracy.

Wszystkie wyżej wymienione preparaty można kupić w sklepie internetowym: https://sklep.hadwao.net oraz https://strefadetailingu.hadwao.net/