Zabezpieczanie nagrobków – impregnacja kamieni naturalnych – zabezpieczanie blatów, parapetów, zlewów

Impregnacja kamieni naturalnych – zabezpieczanie nagrobków, blatów, parapetów, zlewów


Myśląc o granicie nasuwa nam się skojarzenie – twardy jak kamień. Właśnie takie właściwości posiada: jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia, bardzo trwały. Jego walory sprawiają, że jest najpopularniejszym kamieniem naturalnym stosowanym jako materiał wykończeniowy w naszych domach i do produkcji nagrobków, pomników. Granit to świetny budulec blatów: kuchennych, łazienkowych, do produkcji parapetów. Ciekawym rozwiązaniem są umywalki i zlewy granitowe wbudowane w blat, które nadają niepowtarzalnego uroku, upiększając wnętrze.

Kamień naturalny jest trwały i odporny, ale w trakcie codziennego użytku narażamy go na stopniowe niszczenie (utrata połysku, przebarwienia spowodowane rozlaniem barwiących płynów, osadzający się kamień z wody). A pod wpływem niszczących czynników atmosferycznych granit lub marmur może utracić blask i naturalne swe piękno.

Impregnacja specjalistycznym preparatem

Niezbędne jest zabezpieczanie tego materiału poprzez impregnację.

Proponujemy środek Nano Granit Plus, by zapewnić długie lata użytkowania i dobrego wyglądu elementom wykonanym z kamienia naturalnego.

Impregnat stwarza powłokę ochronną na powierzchni kamienia, która zamyka mikropory i nie dopuszcza do wchłaniania substancji powodujących plamy czy odbarwienia, ale pozwala na oddychanie granitu i przenikanie pary i innych gazów. Skład preparatu wzbogacony jest o nanocząsteczki srebra, które dodatkowo czyszczą biologicznie powierzchnie, zmniejszając osadzanie się nalotów, wykwitów.

Kamieniarstwo nagrobkowe – zabezpieczanie nagrobków

Granit ze względu na swoje właściwości fizyczno – chemiczne jest wykorzystywany do produkcji nagrobków, pomników czy

zabezpieczanie nagrobków

elementów galanterii kamiennej.

Kamienne grobowce także zaleca się impregnować, należy to zrobić przynajmniej 2 razy do roku – przed okresem zimowym (zabezpieczymy przed niszczącym działaniem deszczu, śniegu), i letnim- co ułatwi nam doraźne dbanie o pomnik.

Impregnacja granitu i marmuru preparatem Nano Granit Plus zapewni wytrzymałość i utrwali piękno tych kamieni.

Powłoka uniemożliwia rozwój mchów, porostów, wykwitów solnych, które bywają trudnym problemem do usunięcia z pomnika. Chroni przed wnikaniem wilgoci, zanieczyszczeń doprowadzających do niszczenia grobowców a daje nam pewność ochrony kamienia przed szkodliwymi czynnikami.

Wskazówki, jak nanosić preparat

Środek najlepiej nanosić na wymyty i osuszony kamień lub zaraz po zamontowaniu, kiedy kamień jest jeszcze czysty.

Rozprowadzamy preparat przy użyciu gąbki a po 2-3 minutach przecieramy powierzchnię ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Aplikacja jest bardzo prosta i można ją wykonać samemu.

Pokrycie impregnatem kamieni naturalnych nie ujmuje im uroku ani funkcjonalności lecz sprawia, że codzienna pielęgnacja jest łatwa a użytkowanie bezproblemowe.

Impregnat do kamienia można kupić w sklepie internetowym HadwaoNet – https://sklep.hadwao.net