Najczęściej zadawane pytania

 Preparaty hydrofobowe HadwaoNet

 

Preparaty hydrofobowe

 

 

1. Powlekanie jakich powierzchni poleca HadwaoNet?

Posiadamy w swojej ofercie preparaty hydrofobowe tworzące powłoki do zabezpieczenia praktycznie każdego rodzaju powierzchni od ceramiki i szkła przez stal nierdzewną, plexi, powierzchnie mineralne, tekstylia, drewno, papier powierzchnie lakiernicze. Dodatkowo dla osiągnięcia lepszego efektu stworzyliśmy serię środków czyszczących, które polecamy stosować przed dokonaniem hydrofobizacji.

 

2. Czy preparaty hydrofobowe HadwaoNet są bezpieczne dla zdrowia człowieka?

Głównym składnikiem produktów Naszej firmy jest ditlenek krzemu (SiO2), który występuje powszechnie na Ziemi jako składnik różnego rodzaju skał czy piasku. W związku z tym są one bezpieczne dla żywności i przyjazne dla środowiska naturalnego. Ditlenek krzemu jest obojętny dla otaczającego nas świata. Nasze preparaty zawierają również nanoczątki srebra które pozytywnie wpływają na otoczenie człowieka. O właściwościach srebra możecie Państwo poczytać tutaj.

Nakładając powłokę, w składzie której znajduje się etanol należy zachować środki ostrożności – unikać kontaktu z oczami, skórą oraz ogniem.

 

3. W jakich warunkach oraz temperaturze nakładać produkty firmy HadwaoNet?  Jaki jest zakres temperatur HadwaoNet?

Produktów opartych na wodzie nie powinno się stosować przy temperaturze poniżej 2oC. Podczas nakładania nie powinno padać.

Prepraraty hydrofobowe w ofercie naszej firmy są odporne na zmiany temperatur. . Należy jednak pamiętać że przed jej nałożeniem należy daną powierzchnię dokładnie umyć i osuszyć a zbyt niska temperatura nam to utrudni. Zamarznięta woda na szybie bądź źle umyta powierzchnia spowoduje że powłoka nie będzie działać.

 

4. Jak nanoimpregnat HadwaoNet radzi sobie ze ścieraniem, chemikaliami oraz promieniowaniem UV.

Powłoka hydrofobowa nałożona preparatami naszej firmy jest odporna na promieniowanie UV, ścieranie oraz środki chemiczne do wartości 12,5pH. Powłoka nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

5. Jak szybko nanopowłoka hydrofobowa staje się stabilna i uzyskuje swoje właściwości?

Dosłownie po kilku minutach. Odporność na chemikalia oraz ścieranie można testować po 24 godzinach od nałożenia powłoki. Z naszych obserwacji wychodzi że siatki nanocząsteczkowe tworzą się nawet do 72 godzin i to po tym czasie otrzymujemy najlepsze właściwości.

 

6. Czy nanopowłoka hydrofobowa ma jakikolwiek wpływ na wygląd pokrytej powierzchni?

Nie.

 

7. Czy preparary firmy HadwaoNet zostawiają po zastosowaniu biały nalot na powierzchni?

Nie. Nasze produkty nie zawierają żywicy, silikonów czy wosków dzięki czemu powierzchnia pozostaje bez zmian oraz wolna od białego nalotu.

 

8. Czy można ponownie nanosić nanopowłokę HadwaoNet?

Tak, w przypadku mechanicznego uszkodzenia pokrytej powierzchni bądź stałego jej starcia można ponownie nałożyć nanopowłokę jak przy początkowej aplikacji. Należy pamiętać o ponownym dokładnym wyczyszczeniu danej powierzchni.

 

9. Czy można nałożyć drugą warstwę nanopowłoki hydrofobowej HadwaoNet?

Tak, jednak w niektórych przypadkach jest to zbędne ponieważ powłoka zacznie odpychać ponownie nakładany płyn.

 

10. Jakie środki czystości mogą zostać użyte do wyczyszczenia powierzchni przed nałożeniem nanopowłoki?

Polecamy środki do czyszczenia  HadwaoNet które zostały tak zaprojektowane aby jak najlepiej wyczyścić mikropory w czyszczonej powierzchni. Dzięki temu nanocząstki będą mogły bez problemu je wypełnić i wytworzyć silniejsze wiązanie z zabezpieczaną powierzchnią.

 

11. Jak to jest możliwe że elastyczne powierzchnie pokryte nanopowłoką takie jak tkaniny utrzymują ją bez problemu?

Warstwa ditlenku krzemu zawartego w nanopowłoce na pokrytej powierzchni jest tak cienka że gwarantuje elastyczność tkaniny bez zmiany wyglądu oraz uczucia w dotyku.

 

12. Dlaczego termin nano uszczelnianie jest aktualnie złe?

Uszczelnianie do tej pory kojarzyło się z powłoką nieprzepuszczającą powietrza. Ale powierzchnie pokryte naszymi środkami oddychają.

 

13. Jakie rodzaje rozpylaczy są dopuszczalne?

  • Dla produktów opartych na wodzie: rozpylacze ręczne,atomizery, pistolety lakiernicze HVLP
  • Dla produktów opartych na etanolu: rozpylacze ręczne, mechaniczne,

 

14. Czy można przyspieszyć proces schnięcia powłok HadwaoNet?

Zalecamy nie przyspieszania procesu schnięcia jednak w niektórych przypadkach taki zabieg spowoduje że  uzyskamy lepsze efekty – np. podgrzewając materiał tekstylny zabezpieczony powłoką Nano Textil  do 160 stopni.

 

15. Dlaczego w niektórych sytuacjach woda wnika w głąb struktury oblanego materiału?

Oblanie odzieży z małą siłą nie ingeruje w strukturę włókien i zabezpieczony materiał nie przecieknie. Oblanie jednak materiału z dużą siłą czy z wysokości  może skutkować wniknięciem płynu w tekstylia. Jest to wynik większej siły masy cząstek spadającej wody niż siły odpychającej nano cząstek zawartych w powłokach hydrofobowych.

Pragniemy jednak wyjaśnić, iż w miejscu w którym materiał przeciekł po całkowitym wyschnięciu powłoka nadal działa a jej właściwości nie ulegają zmianie.

 

Masz pytania , wyślij e-mail  do nas a my w jak najkrótszym czasie postaramy się na nie odpowiedzieć i dzięki Tobie uzupełnić ten dział.