Granulaty polimerowe

Granulaty polimerowe z aktywnymi cząstkami srebra.

Granulaty polimeroweGranulaty polimerowe stworzone w naszym laboratorium to wyrób ze sprawdzonym, biobójczym działania srebra na bakterie i zarodniki grzybów. Srebro i jego komponenty charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością działania i trwałością. 

Innowacyjne nano produkty pozwalają uzyskiwać właściwości przeciwdrobnoustrojowe, samooczyszczające, antystatyczne, hydrofobowe oraz ochronne przed promieniowaniem UV. 

Posiadamy w swojej ofercie szereg tworzyw polimerowych wysyconych srebrem do bezpośredniego użycia w produkcji. Stosowana technologia pozwala wysycać srebrem tworzywa na bazie: PE, HDPE, LDPE, UHDPE, PP, PC, PVC, PLA, PGA, PMMA i inne. Dzięki temu nie zachodzi konieczność modyfikowania procesów produkcyjnych, a jedynie stosowania niewielkiego dodatku w masie surowca.


 W zależności od zawartości srebra w gotowym wyrobie otrzymujemy różne poziomy zabezpieczania mikrobiologicznego. Poniżej przykładowe aplikacje w gotowym wyrobie:

1-5 ppm  – zabezpieczenie struktury tworzywa przed negatywnym działaniem bakterii

80-120 ppmbiostatyka zahamowanie wzrostu kolonii bakterii na powierzchni tworzywa

150-400 ppm – biobójczość likwidacja kolonii bakterii na powierzchni tworzywa


Skuteczność działania antybakteryjnego powierzchni wyrobów polimerowych z nanoAg została potwierdzona w rygorystycznych testach przeprowadzonych według międzynarodowej normy ISO 22.196: „Plastics. – Measurement of antibacterial activity on plastics surface”.

Przewagą aktywnego srebra nad środkami chemicznymi jest jego permanentne działanie związane z systematycznym wydzielaniem jonów srebra niszczących mikroorganizmy. Powierzchnia pokryta aktywnym srebrem uniemożliwia ich rozwój i ogranicza do minimum ryzyko infekcji. 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego, na każde Państwa pytania odpowiemy w przeciągu 72 godzin:

kontakt@hadwao.net